26. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny

26. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. OLIMPIADA

The 26th International Open Cartoon Contest OLYMPICS

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA
ogłaszają 26. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny. Hasłem tegorocznego konkursu jest OLIMPIADA.

Rok 2024 jest rokiem letnich igrzysk olimpijskich Paryż 2024, czyli potocznie olimpiady. Jest to zawsze doniosłe wydarzenie dla całego świata sportu, które może stać się wdzięcznym tematem dla satyry rysunkowej pod każdą szerokością geograficzną. Organizatorzy Konkursu wykorzystali tę inspirację.

Olimpiada to (cytując za słownikiem W. Doroszewskiego):

- «starogreckie igrzyska sportowe ku czci Zeusa»

- «międzynarodowe zawody sportowe organizowane co cztery lata przez różne państwa»

- «czteroletni okres pomiędzy starogreckimi igrzyskami, będący jednostką rachuby czasu w starożytnej Grecji»

- «konkurs z różnych dziedzin wiedzy organizowany corocznie dla uczniów»

Inspiracją do tegorocznego tematu może stać się różnorodne rozumienie tego hasła, potoczne współczesne, pierwotne starogreckie. Wszędzie bowiem będzie chodziło o współzawodnictwo. Rywalizować będą rysownicy, rysując rywalizację. Organizatorzy Konkursu zapraszają więc do pojedynku mistrzów w tej wymagającej talentu, bystrości, dowcipu konkurencji.

Na rysunki czekamy do 31 maja.

Nagrody:

Grand Prix – 5000 PLN

I nagroda – 4000 PLN

II nagroda – 3000 PLN

III nagroda - 2000 PLN

Szczegółowe warunki uczestnictwa w 26. Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph. OLIMPIADA oraz kartę zgłoszenia znajdziecie poniżej.

www.satyryczny.norwid.net.pl

Materiały do pobrania: