Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
03 Grudzień 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Konferencja ZWiK

Data: Pn. 20 Gru, 2010 13:00

news365.pl


Zapraszamy na uroczystą konferencję zamykającą Projekt Funduszu Spójności "Gospodarka ściekowa na terenie Zielonej Góry i Świdnicy" realizowanego przez Zielonogórskie Wodociągi.

Spotkanie odbędzie się w Zielonogórskiej Palmiarni w poniedziałek 20.12.2010 o godz. 12.00, podczas uroczystości , obecni będą Prezydent Miasta Janusz Kubicki, Radni oraz goście instytucji zarządzających z Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska z Warszawy.

Podsumowana zostanie Inwestycja z wykorzystaniem największych nakładów ze środków UE w naszym mieście, wręczone zostaną podziękowania, przewidziano występ artystyczny i poczęstunek , a potem podstawionym autokarem zapraszamy na przejazd na oczyszczalnię w Łężycy, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie obiektu Termicznej Obróbki Osadów.

Końcowa Wartość zrealizowanego Projektu  wyniosła 40 668 589 Euro, a dofinansowanie z Funduszu Spójności stanowi 65 %.

Wybudowano i poddano renowacji ok. 146 km kanałów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Renowacja sieci kanalizacyjnej objęła ulice na obszarze całego miasta Zielona Góra. Wybudowano sieci kanalizacyjne i wodociągowe m.in. na osiedlach: Słowackiego, Jędrzychów, Chynów, Mazurskie, Ogrodnictwo oraz w miejscowościach Przylep, Stary Kisielin i Nowy Kisielin w Gminie Zielona Góra i w miejscowości Wilkanowo w Gminie Świdnica, a na oczyszczalni w Łężycy powstała również spalarnia osadów ściekowych , która jest ekonomicznym zakończeniem całego procesu oczyszczania ścieków.


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu